Basın ve Biz

Dünya Gazetesi - 1 Nisan 2014 / Coats İplik


SABAH Ekonomi - 18 Mart 2014 / Fresenius Medical Care Türkiye

Alman FMC'nin İK Otomasyonu Türk Poldy'den

Alman diyaliz makinaları üreticisi Fresenius Medical Care, Türkiye'deki istihdamını 10 yılda 200'den 2000'e yükseltti. Büyüyen organizasyonel yapısını yönetmek için otomasyona ihtiyaç duyan FMC, muhasebe biriminin yönetimindeki insan kaynakları süreçlerini bir Türk yazılımı olan Poldy'nin çözümleri ile otomatize etti. FMC, Poldy ile birlikte otomasyona geçmenin ötesinde, personel yönetiminden İK yönetimine bir dönüşüm yaşadı.   devamı ...


İK Sistemi ile Active Directory Entegrasyonu

VİTEL ve POLDY İşbirliği
VİTEL’in distribütörü olduğu yazılım tabanlı sistem ve network yönetim çözümü Manage Engine ürününden alınan destekle, POLDY insan kaynakları yazılımı arasında active directory entegrasyonu sağlanmıştır.   www.vitel.com.tr


2013 İnsan Kaynakları Zirvesi : ENERJİ YARATANLAR

13-14 Şubat 2013 tarihleri arasında Management Center Türkiye’nin “ENERJİ YARATANLAR” teması ile düzenlemiş olduğu 2013 İnsan Kaynakları Zirvesi gerçekleşti.

Zirvede firmamızın yönetici ortaklarından Sayın Kadri DEMİR  “ENERJİ YARATAN YETENEKLERİ TEKNOLOJİ İLE KEŞFEDİN !” başlıklı sunumu ile deneyimlerini yazılım üzerinden uygulama örnekleriyle katılımcılarla paylaştı.

Bu zirvede Türkiye’deki ilk “%100 Türkiye şartlarına uygun” İnsan Kaynakları Yönetimi yazılımını geliştirmiş uzman ve güvenilir bir firma olarak, 20 yıllık sektör deneyimleri zirve ziyaretçileri ile paylaşıldı.

Kongre ile ilgili detaylara www.insankaynaklarizirvesi.com web adresinden ulaşabilirsiniz. 


Business Network Center Zirveleri

Business Network Center tarafından düzenlenen;

6 Aralık 2012 tarihindeki İK'da Stratejik Dış Kaynak Kullanımı Zirvesi
İK’da e-HR Uygulamaları ve Yansımaları oturumunda

16 Ocak 2013 tarihindeki Son Değişikliklerle Sosyal Güvenlik Zirvesi
Sosyal Güvenlik Kanunu Açısından Ücret Bordrosu oturumunda, 

firmamız yönetici ortaklarından Kadri DEMİR konuşmacı olarak yer aldı.


İnternetteki Paylaşım Sayfamız : BLOG

Beğendiğimiz veya kendimizin yazdığı makale, yorum, yaşanmış olaylar, deneyimler gibi yazıları, resimleri ve videoları başkaları ile paylaşmak isteriz. Paylaşım için ilk aklımıza adres defterimizdeki arkadaşlarımıza bu dosyaları veya dosyaların linklerini e-mail olarak göndermek gelmektedir. Kimilerimiz ise internet ortamında daha fazla kişiler ile paylaşmak ister. Böylece farkında olmadan elektronik kitap hazırlamanın ilk adımlarını atmış oluruz. 

Peki bu paylaşımı nasıl yapacağız diye sorduğumuzda ilk akla gelen BLOG’lardır. BLOG, teknik bilgi gerektirmeden, kendi istediğimiz şeyleri, istediğimiz gibi yazdığımız günlüğe benzeyen web siteleridir. 

Yazının tamamı için tıklayınız ...


Ağustos 2012 - KobiEfor Aylık Sanayi Ekonomi Dergisi

Yeni Türk Ticaret Kanununun uygulama alt yapısında teknolojiye son derece önem verildiğini ve dijital şirketlere geçişin yapıldığını görmekteyiz. Yeni Türk Ticaret Kanunu ile birlikte ticaret yapma şekillerine çok yeni kavramların geldiği ve ticaretin yol haritasının yeniden yazıldığı bir döneme giriyoruz. Yeni Türk Ticaret Kanununun teknoloji alanındaki yenilikleri ile; şirketlerin bürokrasiden uzak, maliyetleri azaltıcı ve verimli çalışmalarına imkan sağlayan düzenlemeler getirmekte olduğunun farkında olmalıyız. Kanun ile gelen ve teknoloji kullanımını içeren maddeleri aşağıda başlıklar altında bu ve önümüzdeki sayı sizlerle paylaşıyor olacağım.

e-dergiyi görmek için tıklayınız ... 

Kadri DEMİR
POLDY İnsan Kaynakları Yazılım Danışmanlık ve Pazarlama Tic. A.Ş. 


2012 İnsan Kaynakları Zirvesi : DÖNÜŞÜM ZAMANI !

15-16 Şubat 2012 tarihleri arasında Management Center Türkiye’nin “DÖNÜŞÜM ZAMANI ! Yenilenmeye ve Büyümeye Hazır Mısınız ?” teması ile düzenlemiş olduğu 2012 İnsan Kaynakları Zirvesine katılımınız için teşekkür ediyoruz.

Bu zirvede Türkiye’deki ilk “%100 Türkiye şartlarına uygun” İnsan Kaynakları Yönetimi yazılımını geliştirmiş uzman ve güvenilir bir firma olarak, 19 yıllık sektör deneyimimizi sizlerle standımızda paylaştık.

POLDY oturumunda ise TEMA Vakfı Genel Müdürü Sayın Serdar SARIGÜL “Dünya mı Dünyamız mı ? İnsan Kaynakları Sen Neredesin ?” başlıklı sunumu ile deneyimlerini bizlerle paylaştı.

Kongrede standımızı ziyaret eden ve oturumumuza katılan tüm katılımcıların adına temiz bir doğaya dönüşüm zamanı yaklaşımı ile 200 adet ağaç dikilmiştir.


Eylül 2011 / TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi ve TURQUALITY

POLDY İnsan Kaynakları Yazılım A.Ş. insan Kaynakları sektöründe ilk olarak TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi aldı.
POLDY A.Ş. yazılım geliştirme ve iş süreçlerinde kullandığı metodolojilerle birlikte kullandığı standartları, Türk Standartları Enstitüsü’nün Hizmet Yeterlilik Belgesini alarak belgeledi. Böylece insan kaynakları yazılımı yapan şirketler arasında TSE Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip ilk firma oldu.

POLDY Yazılım A.Ş. TURQUALITY listesine girdi.
POLDY ülkemizdeki şirketlerin uluslararası platformda markalaşmasını sağlamak için kurulan TURQUALITY’de; Yazılım Lisans ve Danışmanlığı konusunda yetkilendirilmiş firmalar listesine girdi.


Yenibiris Dünyası / Eylül 2011 Teknoloji

Teknoloji ikonlarına tarihsel yolculuk

Teknoloji alanında ikon olarak bilgisayarı ele alırsak, kişisel bilgisayarlar ilk çıktığı yıllarda, bilgisayara bilgisayar denmeyip IBM denmesini örnek verebiliriz. Hatta akıllara o kadar yer etmişti ki IBM’niz ne marka bile deniyordu.

İşte zamana damga vuran teknoloji ikonları ...

Yazının tamamı için tıklayınız ... 


Yenibiris Dünyası / Temmuz 2011 Teknoloji -Akıllı Barkod

Teknoloji son hızla ilerliyor ve yaşam kalitesini yükseltmek için bize çeşitli imkanlar sunuyor. Bunlardan biri de Tag denilen akllı barkod.

Mobil cihazınızdan (cep telefonu, ipad vb.) dergide ve afişte gördüğünüz kare bir kutuyu okutuyorsunuz ve karşınıza ya bir web sayfası çıkıyor, ya da bir video açılıyor ya da bir kişinin elektronik kimliğine ulaşıyorsunuz. Bu kare kutu gördüğünüz gibi bir resimden oluşuyor ve gerçek dünyadaki hemen hemen her şeyi canlı bir bağlantıya, bilgiye ya da interaktif bir deneyime dönüştürüyor.

Her yerde görüntüleyebileceğiniz yeni bir barkod çeşidi olan Tag’leri reklamlarınızda, posterlerinizde, ürün paketlerinde, el ilanlarınızda, web sitenizde ve ilan panoları gibi bir çok yerde kullanabilirsiniz.

Kodlama sistemlerine göre farklı standardlarda yer almaktadır. En yaygın olarak renk kombinasyonuna içinde barındıran Microsoft Tag ve genelde siyah beyaz olan Quick Response Kod (QR – Kod) standartlarını görmekteyiz. Her kodlama sistemi farklı bir mobil uygulama tarafından okunuyor. Tek dikkat edilmesi gereken mobil cihazın bu uygulamaları çalıştırıyor olmasıdır. Yeni nesil mobil cihazların hemen hemen hepsi bu uygulamaları çalıştırmaktadır. Barkod uygulamaları tüm üreticiler tarafından ücretsiz sunuluyor. Kullanım kolaylığından dolayı Microsoft Tag ile yapılan uygulama örneklerini sizlerle paylaşıyor olacağım.

Yazının tamamı için tıklayınız ...


2011 İnsan Kaynakları Zirvesi : PERFORMANSI ORTAYA ÇIKARMAK USTALIK İSTER

16-17 Şubat 2011 tarihleri arasında Management Center Türkiye’nin “PERFORMANSI ORTAYA ÇIKARMAK USTALIK İSTER” teması ile düzenlemiş olduğu 2011 İnsan Kaynakları Zirvesi gerçekleşti. POLDY A.Ş. olarak katıldığımız bu zirvede standımızda misafirlerimiz ile
Türkiye’deki ilk İnsan Kaynakları Yönetimi yazılımını geliştirmiş uzman ve güvenilir bir firma olarak, 18 yıllık sektör deneyimimizi ve “%100 Türkiye şartlarına uygun” olarak geliştirmiş olduğumuz uygulamaları paylaştık.

Zirvede Soyak Holding A.Ş. İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü Sayın Osman ÜNAL “Performansı Digital Ortamda Ölçmek Ustalık İster” başlıklı sunumu ile deneyimlerini değerli katılımcılarla paylaştı.


Yenibiris Dünyası / Ocak 2011 Ayın Konusu -Teknoloji Yatırımınız Sağlam mı ?

İnsan Kaynaklarında Yeni Bir Dönem Başlıyor

Günümüzde teknolojinin gelişip web ortamınının yaygınlaşması ile birlikte yeni bir dönem “Cilali imaj devri” başlamıştır. Neyi, ne şekilde yaptığınızla birlikte nasıl sunduğunuzun ön plana çıktığı bir dönem geliyor.

İnsan Kaynakları, şirket için portallerini oluşturmakta, bu portallerde yeni işe girenleri, bugün doğum günü olanları, e-learning uygulamaları, burç yorumları gibi çalışanları ile iletişim kuracak platformlar oluşturmaktadır. Daha da ileri giden firmalar sosyal medyalarda kurumunu tanıtmak için sayfalar oluşturmaktadır. POLDY İnsan Kaynakları Yazılım Danışmanlık A.Ş. olarak İnsan Kaynakları Yönetimi (Human Resources Management) dönemini kapatıyor, “İnsan İlişkileri Yönetimi (Human Relation Management)” olarak yeni bir dönem başlatıyoruz.

Bizlere düşen teknolojiyi yakından takip ederek, günün koşullarına göre insan kaynakları süreçlerine ve stratejilerine katma değer yaratacak en uygun uygulamaları hazırlamak ve sunmaktır. İnsan kaynakları bölümleri ise teknolojinin etkin ve verimli kullanımı konusunda cesaret göstermelidirler. Teknolojiyi çalışanlarla ilgili bilgileri toplamada, analiz etmede, iletişimi sağlayan, stratejik bir platformdur. İnsan kaynakları süreçleri ile ilgili yapılanları hem çalışanlara, hem de yönetime sunmak için çok iyi fırsattır.

Haberin devamı için tıklayınız ...


16 Ocak 2011 SKYTURK'de İşteiş İşte Eğitim programına Uzman Konuk olarak katıldık.

16 Ocak 2011'de SKYTURK kanalında İşteiş İşte Eğitim programının bu bölümünde "Yazılım Uzmanlığı" mesleği incelendi. "Yazılım Uzmanlığı" mesleği ile ilgili olarak iş dünyasından uzman konuk olarak firmamızı temsilen Kadri DEMİR katıldı. Beliz Özkan tarafından sunulan programa akedemisyenlerin ve öğrencilerinde katılımı ile "Yazılım Uzmanlığı" mesleği tüm kapsamı ile ele alındı.